O Nás

Jmenuji se Jiří. Říkají mi ale Jirka. Mám rád přírodu, stejně jako každý člověk. Já možná ale ještě o něco víc.

Rád sportuju. Bez kola bych se ale neobešel.

Nemít chatu v přírodě či alespoň zahrádku u domu, nedokázal bych spokojeně žít. Příroda mi dává smysl žití. Pestrost, permakultura, soběstačnost, vůně lesů a plodů, jež příroda kontinuálně produkuje. Balada, jak říká můj děda.

Starost o dítě a propojení s přírodou. Dle mého smysl lidského žití.

Že máme něco společné? Ještě aby ne ;)

blue_2

 

Pořízení si chaty hezky v klidné přírodě, až na ten vlak tedy... bez elektřiny. Začal jsem tedy hledat způsoby, jak si elektřinu vyrábět a uchovávat. Na internetu se dozvěděl, jak to vše funguje. Ale ty ceny na mě byly vysoké.

Hledal jsem dál. V Německu, kde soláry jsou populární. Zakoupil si panel 100 W a začal vyrábět...

 

Ten pocit soběstačnosti a vůbec toho, že díky slunci máte spoustu osvětlení, hudby, nabíječky vrtačky, telefonu, napájení počítače, sledování TV.... To vše se dá naráz užívat, když svítí slunce, protože se vejdete do 90 W. Stačí tedy jeden jediný panel ke skromné pohodě, jenž vám dá energii každý den v roce bez ohledu ročního období. Často jsou dny, kdy v zimě při slunečním svitu je panel výkonnější než při vlně veder v létě.

 

Rádio, mobil, světlo... 10 W celkově. To panel dává i při zcela zataženém počasí.

A pokud nejste tak skromní jako já, můžete si pořídit panelů více. Mně stačí jeden jak na chatě, tak v autě, kde si rovněž elektřinu vyrábím, pokud není zrovna v akci alternátor. Zároveň představuje solární panel jistotu nabité autobaterii, protože když vám selže a nemáte autonabíječku, solár vám ji nahradí, i když je zataženo. Pouze malá krabička, jíž se říká solární regulátor, je k tomu potřeba. A panel dáte lehce do kufru, nezabere žádné místo, protože je úzký.

 

 

V roce 2016 jsem podepsal smlouvu s výrobcem panelů dovážených z Německa do Čech.

Ty následně cílovým zákazníkům prodáváme za příznivé ceny s 5letou zárukou. Jako dopravce je DHL a v Česku jej doručuje k vám domů za první uzamykatelné dveře DPD a GLS.

 

Jak šel postupně čas:

 

  • 2016 založení Solarnicka
  • 2017 k solárním panelům 100W přidáváme do nabídky i 160W mono/polykrystalické panely
  • 2018 přidány panely nové generace, flexibilní 100 W a 50 W.
  • 2019 větší, až neočekávaný zájem o solární panely a příslušenství s každoročním navýšením expedovaných objednávek nás donutilo rozšířit sklad a tím i celkovou nabídku solárních panelů a příslušenství
  • 2020 Jako jediní na trhu nabízíme všechny solární panely i jako kompletní solární set, tedy s veškerým příslušenstvím, jež potřebujete pro vytvoření své elektrárny. Zbývá už jen akumulátor. Tyto sestavy vám i jako jediní před expedicí nainstalujeme a kompletně zapojíme do regulátoru, a to za symbolický poplatek 99 korun.
  • 2021  Solárníčko se slučuje se Solárno.cz. Na obou webech můžete objednat to samé, za stejné ceny, pouze s malými rozdíly
  • 2022 Vzniká kamenná výdejna v Doksech. Zboží si můžete prohlédnout na místě a také si o vašem záměru s vámi rádi popovídáme
  • 2023 Probíhá aktuální rok a my se opět naplno věnujeme expedici vašich objednávek

  

 

 

yell

 

 

Pokud máte stejnou zálibu, vážíte si SVÉ elektřiny více než té domovní, nebo chcete poradit s instalací, kontakt na mě máte ;)

 

Slunci ZDAR!
Jirka

zapad_1